küsimus 14.05.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus natuke üldisem. Olen mures oma abikaasa pärast.Abikaasa on 26 aastane. Eelmise aasta juulis avastati tal kaksteist sõrmiku haavand. Selle ravi on kestnud siiani. praegu pidi arsti sõnade järgi haavand olema paranenud ja esineb kerge mao ärritus. Lisaks nn kõhuhädadele lisandus alates oktoobrist suur (12 kg) kehakaalu kaotus ja väga halb enesetunne. Perearst ei ole siiani midagi ennet võtnud. Inimesel läks kuni aprillini aina hullemaks. Siis suunas perearst abikaasa psuhholoogi juurde, tema määras depressiooni ravi. See aitas üheks nädalaks. Nüüd on tugev nõrkus, pearinglus ja tugev uimasus tagasi, lisandunud on veel päris tugevad peavalud. Omal initsiatiivil lasime südant kontrollida, oli korras, natuke kõrgem vererõhk, mis läks 2 nädalase ravikuuriga korda. Palun antke nõu, ksa oleks otstarbekas pöörduda neuroloogi juurde ja kuidas sinna ilma saatekirjata pääseda. Nimelt elame Pärnus ja perearstid ei ole just aldis suunamiskirju andma. Või on kuskil mujal nt. Tartus või Tallinas uuringuid lasta teha.

Ette taänades Liina

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid e-maili eest!

Teie poolt esitatud kirjelduse alusel jääb mulje meeleoluhäire somatisatsioonile ( seisund, kus haigustunnuste aluseks pole mitte kehaline haigus vaid meeleolu alanemine).

Ma usun, et peaksite pöörduma arsti poole, kes kogu varasemalt toimunu kokku vôtaks, vajadusel kehalised haigused välja lulitaks ning määraks ôige pikkuse ning adekvaatse annusega meeleoluhäire ravi.

Kui Te ei leia sobivat varianti Pärnus, vôite loomulikult pöörduda eraarsti vastuvötule näiteks Tartus vôi Tallinnas.

Näiteks erakliinikus "Medex" Tartus vötab vastu psuhhiaater, sisearst, kardioloog ja neuroloogina allakirjutanu. Igal juhul pean vajalikuks soovitada arsti vastuvöttu, et olukord positiivses suunas lahendada ja tagada noore inimese ( 26 aastat!!!) korralik elukvaliteet.

Lugupidamisega,