mure käte pärast 19.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mida teha, kui käed ja näpud surisevad, eriti kolm väikest näppu? Näppudes on selline tunne, nagu nad oleksid külmast kanged. Vasak käsi on probleemsem kui parem. On käidud ka neuroloogi juures närvitesti tegemas, mis näitas, et randme närvipunktides oli väike põletik, aga ravi ei määranud ja kui sama muret sai arstile kurdetud, siis tundus, et ta ei olnud varem üldse sellise probleemiga kokku puutunud. Neuroloogi juurde sai mindud põhjusel, et öösiti magades surid käed alates õlgadest ära. Samuti on ka probleemsetest sõrmedest jõud kadunud.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võib olla tegemist käenärvi ärrituse ja osalise kahjustusega kaela, küünarliigese, või randmeliigese tasemel. Täpse vastuse annab neuroloogi konsultatsioon + vajadusel lisauuringud.

Dr. Ain Pajos