valutav ranne 15.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mida soovitate ette võtta 28.aastasel mehel, kelle kätest on jõud kadunud ning viimasel ajal on üks ranne hakanud valutama ja rannet liigutades viimane "ragiseb". On proovitud igasugu salve ning rannet hoitud randmekaitsmega, kuid kas see on piisav? Olgu veel öeldud, et viimased 8 aastat on töötatud automaalrina, kas võib äkki olla tegemist ka kutsehaigusega või on käed lihtsalt üle väsinud?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
Teie informatiivse kirja põhjal võib arvata, et tegemist võib osaliselt olla kutsehaigusega, kuna arvatavasti on teie töö seotud ülekoormusega kätele, eelkõige just randmeliigestele. Arvestades teie poolt öeldut, et ka teised liigesed " ragisevad", kätes on jõudu vähemaks jäänud, peaksite pöörduma kõigepalt perearsti poole, et uuringutega välistada liigeste põletikulised haigused ning vajadusel määrab teile vajaliku ravi.
Randmeliigese, mis aga valutab ja ragiseb, peaksite edaspidigi hoidma randmekaitsmega ja ägeda valu puhul tuleks mõelda ka töövõimetuslehele, kuna liigne täiendav ülepinge võib haigust veelgi ägestada.

Parimate tervitustaga ja edu soovides,
Teie arst.