Hingamishäiretega hood 14.06.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 26 aastane mees. Minul on umbes aastase vahega olnud kaks sellist hoogu, et öösel magades on tekkinud õhupuudus ning kõrvalvaatajale tundub, et hakkan lämbuma. Ise magan samal ajal edasi ega mäleta midagi. Hoog ise on kestnud kuni 5 minutit ja läheb ise üle. Seejuures ei ole keegi suutnud mind yles äratada. Kirjelduste kohaselt midagi muud erilist ei ole toimunud, sh lihaste krampe jne. Pigem on kõik kirjeldanud ainult õhu ahmimist. Millega võiks tegemist olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nn. uneapnoe sündroomiga. Sellekohaseid uuringuid saab teha Tartu Psühhiaatriahaiglas (Dr. Veldi).

Dr. Ain Pajos