ebamäärane tuikamine jäsemetes 30.04.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Üle 2 aasta tagasi tundsin ühel õhtul magama heites,kuidas parema käe luu muutus kuidagi imelikuks (nagu midagi rasket tuli sisse).Kohe tundsin seda ka vasakus käes (terve käe ulatuses).Hommikul tundsin tõustes,et ka jalgades on kergelt imelik tunne.Seda kõike tajusin küll õige õrnalt.Pool aastat hiljem pöör-dusin perearsti poole,kes ei leidnud midagi,kuid lasi neuroloogiakliinikus teha uuringu hulginärvipõletiku suhtes.Diagnoos oli,et kõik on täiesti korras.Omal algatusel külastasin ka ortopeedi ja reumatoloogi,kuid ei leitud midagi.

Kroonilistest haigustest on mul neelupõletik,mis esineb üsna tihti.Ka enne selle vaevuse väljalöömist oli kurk väga haige.Samal ajal tundsin ka tugevat stressi.

Viimasel ajal olen püüdnud piisavalt liikuda ja toitun enda arvates normaalselt.

Kuid ebamäärane tunne (rohkem) kätes ja jalgades on jäänud.Vahel tunnen ka käevarre siseküljel veidi nagu põletavat tunnet.Siiani pole ma vastust oma vaevuse kohta saanud.Võin veel lisada,et elan üpris närvilist ja stressirohket elu.Millega võib tegemist olla,ei saa ju olla,et vaid minul üksi esineb selline vaevus?

Tänades Merle (40-a.)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on nende tunnete põhjuseks kauaaegsest stressist tingitud depressivne seisund, mis sageli põhjustab ka väga erinevaid somaatilisi vaevusi. Kindlasti on vaja aga ravi, vahel ka üsna pikaajalist.

Dr. Ain Pajos