Laste taastusravi 27.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole küllaltki omapärase murega: teen nimelt uurimustööd liikumispuudega lapse taastusravist täna ja 20 aastat tagasi. Kui tänase kohta võib materjale mingil määral siiski leida, siis Nõukogude Liidu aegse rehabilitatsioonisüsteemi kirjeldamisega on mul tekkinud tõsiseid probleeme.
Ehk oskate mind aidata ja nõu anda, kust selliseid materjale võiks hankida.

Ette tänades, Sille

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere, Sille,

Tore, et selise tänuväärse teemaga tegelete.
Arvan, et kõige otstarbekam on pöörduda TÜ raamatukogu või Tallinnas teadusraamatukogu poole, kuna 20 aasta tagused materialid, mille seisukohad on juba tänaseks ka muutunud, ei pruugi enam ka spetsialistidel alles olla. Sellel ajal muidugi Eestis oli valdavalt kasutatav venekeelne kirjandus.
Kindlasti oskab nõu ja jõuga ka abiks olla Tiiu Rämmer, kauaaegse kogemusega laste liikumisravi spetsialist Tartu Ülikooli Lastekliiniku neuroloogia osakonnas, tel. 07 319 583.

Palju edu soovides,

Katrin Otsalt