unustamine, raske pea 23.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 49 aastane naine, töötan raamatupidajana. Kuna töökoormus on väga suur, siis on pea pidevalt väsinud. Pea on raske ja vahel on tunne, et pea ja keha on eksisteerivad teieneteisest lahus. Olen kuulnud, et ka teistel on selliseid probleeme. Probleemid on ka kodus lastega, õppimistega ja eluga üldse. Peres tekib tüli pisiasjade üle. Pidevalt ununevad asjad, mida olen lubanud teha. Kohati tekib elutüdimus lausa. Tahan, et kodused minust aru saaksid ja mind lohutaksid, aga mees ja poeg ei mõista seda ja arvavad, et ma ainult virisen. Armastan viibida väljas, aga siianii on ilm selline, et ka seda eriti teha ei saa. Mida ette võtta?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh küsimuse eest.
teie kirja lugedes on üsna kindel, et te kannatate depressiooni all.
Depressioon on haigus, mis võib tabada meist igaüht ja inimese pikaks ajaks tasakaalust välja viia ning oluliselt halvendada elukvaliteeti- nii tööalast edukust, isiklikke suhteid kui ka lõõgastumist vabal ajal.
Sageli ei pruugi inimene depressiooni tekkepõhjust üheselt määratleda ja põhjus võib olla hoopiski paljude probleemide samaaegne kuhjumine.
Õnneks on depressioon ravile hästi alluv haigus, millest on võimalik terveneda, kui seda ravida õigeaegselt ja õigete ravimeetoditega.
Mure jagamine ja probleemidest rääkimine on esimene samm depressioonist paranemise teel ja teie oma probleemist kirjutamisega olete selle juba julgelt astunud.
Soovitan nüüd edasiselt pöörduda neuroloogi või psühhiaatri poole, kes spetsialistina saavad hinnata teie haiguse raskust ja vajadusel määrata teile sobilku medikamentoosse ( tablett) ravi.

Kõike head soovides ja nautige saabunud hilist ja kaunust kevadet,
Teie arst.