kas närvipinge või...... 21.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere austatud doktor Otsalt.

Mul on juba mitme aastane mure,millega ei tea kelle juurde pöörduda.
See algas mul 1997 aastast ja on siiamaani .
On raske seda kirjeldada,aga püüan. esimest korda algas see siis kui tundsin mingi viha ja armukadeduse tunne sees oma kallima vastu,väga palju mõtlesin selle peale,aga välja talle ei öelnud,kõik hoidsin enda sees..... ja siis tundsin järsku mingi hirmus hirm on sees,ja peas läks nagu tuliseks,siis ma enam ei saanud ühestki sõnast aru ,mis mulle oli üeldud,nagu nii sama tähed,ja siis ei osanud ise ka sõnad kokku panna.. Tekkis paanika.... jooksin koju,ja siis kui kõik üle läks,siis hakkas hirmus peavalu.
Siis kui läksin esimest korda tööle ,pidin palju arvutama ja mõtlema,siis tundus ka nagu pinge kogub,ja vahest ka hakkas selline situatsioon,ja lõpeb alati hirmsa peavaluga.
Ja vahest on nii,et olin täendus õppingute peal,ja siis kui järsku tundsin,et kaotan mõte ära,siis tuli ka nagu väike hirm,ja võis jälle see hoog otsast peale algata....
Aidake palun,mis see võib olla.....
Ja veel huvitav asi on see,et kui hakkas võtma rasestumisvastaseid tablette,siis neid hoogu võib tihedamini tulla,kas ma siis ei tohi neid võtta?
Ja veel üks küsimus,kas siis kui ma hakkan spordiga tegelema (käin vahest jõusaalis,mitte väga aktiivselt,lihtsalt figuuri hoidmiseks),kas teeb see hullemaks?

Väga tänan vastuse eest!
26 a. naine.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
tõenäoliselt on Teil tegemist migreeniga, mida esilekutsuvaks faktoriks võib olla ülemäärane pinge. Täpsemaks diagnostikaks aga vajate kindlasti arsti -neuroloogi konsultatsiooni. Tänapäeval saate kindlasti abi. Kui jõusaal on Teile meeldiv koht, siis ei näe ma mingit vastunäidustust jõusaali külastamiseks.