nõrkus ja valu vasakus küljes 20.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

olen 38 a naine, minuga juhtus nii, et vasak käsi peale küünarnukki ja vasak jalg allapoole põlve surid ära ja muutsid nõrgaks, päris tuimaks küll ei läinud, samuti pea käis ringi ja vasak näopool "kiskus", mõtteid koondada ei suutnud. Käisin peale seda ka ajuuuringul, sellega kõik korras, samuti korras kõik võimalikud analüüsid: kolesterool, veresuhkur, EKG, kilpnääre, jne, vererõhk ka korras, ülemine on 120. Arstid mingit viga ei leidnud. Peaksin olema terve nagu purikas. Peale seda nüüd on hommikuti päris hea, aga päeva jookul nagu väsib vasak kehapool ära, hakkab surisema, muutub nõrgemaks, vasaku jalaga ei tahaks toetuda, aegajalt lööb vasaku käe sõrmedesse (sõrmeotstesse) mitte eriti tugeva valu, sõrmed on kangemad võrreldes parema käe sõrmedega, mööda vasakut näopoolt jooksevad sipelgad ja kisub meelekoha juures. Ei tea mis võiks viga olla, kas lihtsalt ületöötamine (töö närviline ja tööpäevad pikad) või midagi tõsisemat. Mida peaks ette võtma.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lp.Proua,
tänan küsimast. Teie jutust ei selgu, millisel ajuuuringul Te käisite, aga tõenäoliselt kompuutertomograafias. Kui kaebused püsivad, siis peaksite neuroloogi poole pöörduma, kes määrab lisauuringud. Ületöötamisega sellist probleemi seletada ei saa. Samuti viitate pealkirjas vasaku külje valule, millest hiljem enam juttu pole.