Mida neuroos ikkagi tähendab? 19.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kui olin 7a. hakkasid silmad sygelema (klaviatuur ei tunnista Eesti tähestikku), just kui oleks liiva silma läinud. Silmad hakkasid ka tömblema. Neuroloog pani diagnoosiks neuroosi. 12a. hakkas kyynarnukk tömblema. Läks yle iseenesest. 21a läks silmades asi nii hulluks, et polnud vöimalik magada. Neuroloog kopsis liikmeid ja andis ravimit, mida masenduse puhul kasutatakse. Nädalaks oli kasu. Masendusravimist sain idee minna psyhhiaatri juurde. Kahe aastaga tehti minust pystihull ning fyysiline valu ja tömblemised ainult kasvasid. Viskasin rohud minema, sest tekkis ka tasakaaluhäireid. Nyyd olen varsti 28. Silmad tömlevad ja sygelevad/valutavad, köikkides liigestes ja selgroos on ködi ja valu tunne, köne on vahel "pudine", selg valutab jne. 2kuud tagasi lisandus seelline probleem, et mu ölg ja pea justkui prooviks teineteisest lahku rebida. See tekitab jubedat valu, aga seda pole ka igal korral kui magama lähen. Ma ei kannata depressiooni vöi stressi all. Ainust mis mingit stressi tekitab ongi see, et keha tömbleb ja valutab. Reumat ei ole. Analyys tehti. Elan Soomes ja olen surmtydimud, et mind saadetakse edasi-tagasi psyhhiaatri juurest neuroloogi juurde. Kas vöiks olla kysimuses hoopis mingi harva esinev neuroloogiline haigus, mis on ka päritav? Minu vennapoeg on 10a ja ka temal hakkasid 8a silmad pilkuma ja valutama ja siis läks iseenesest yle, et jälle tagasi tulla. Kas Eestis on äkki mönda sellist haiglat, kus pöhipanus on just neuroloogilistel haigustel? On väga ebameeldiv kannatada valusate ja/vöi köditavate tömbluste all ja köige hullem on see, et ainus diagnoos, mis kunagi pandud, on neuroos. Kui mind on proovitud ravida erinevate anti-depressantide abil, siis need on möjunud masendavalt, vastupidiselt sellele, mida infolehes "lubatakse".
Eelmisel aastal "suri" pool kehast. 20 minutiga läbis kuum hoog varvastest pealaeni mu keha ja muutus tuimaks. Kahe tunniga tuli osaliselt tundmine tagasi, justkui oleks kehas 3 kihti, millest ainult keskmine tundis. Pooleteist päeva pärast tundsin jälle köiki "kihte", aga siiani on näos (löuast silmadeni) tunne, et ainult 1 kiht tunnetab. Vasak pool kehast on palju tundlikum ja parem pool tihti tuim. Suudan liikuda ja elada nagu köik inimesed, aga need valud ja tömblused ja tuimus tekitavad hirmu, et minus on mingi selline haigus, mis areneb jubedaks kui abi öigel ajal ei saa. Ega te ei oska soovitada, kelle jutule minna?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vajate psühholoogi - psühhiaatri abi.

Dr. Ain Pajos