aju väärareng 17.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 2.aastasel pojal avastati aasta tagasi microzefaalia. sellega kaasneb ka tetrapareesis spastika. nii palju on meie areng edasi läinud, et me roomame. mis väljavaated meil üldse on? kas sellise haiguse puhul on ka muud ravi peale võimlemise ja ujumise

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!
Teie kirjast jääb selgusetuks, kas on puutud välja selgitada ka mikrotsefaalia pöhjus. Ravi voimalused on mikrotsefaalia puhul piiratud ning on suunatud lapse motoorse arengu ( ujumine, voimlemine ) ning vaimse arengu ( logopeed, pedagoog, lasteneuroloog ) toetamisele.
Lugupidamisega,