jalgade tuimus 15.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Umbes kaks kuud tagasi juhtus mu emaga selline asi, et jalad "kadusid alt ära". Lihtsalt üks päev trepist üles tulles avastas, et jalad ei kanna enam. Muidu üsna tegus ja terve 60 aastane naisterahvas, v.a kõrge vererõhk. Nüüd liigub väga vaevaliselt, püstisaamisega on tõsiseid raskusi. Perearst pani ta haiguslehele, tegi uuringuid ja määras ravi. Kuu ajaga mitte midagi paremaks ei läinud. Perearst saatis edasi haiglasse reumatoloogi ja neuroogi juurde. Viimane pani mõneks päevaks haiglasse ja teostas veel uuringuid. Diagnoosiks pandi seljaaju mikroinfarkt (loodan, et sain õieti aru). Uut ravi ei määratud. Lihtsalt istuda ja oodata, millal hakkab paremaks minema. Kokku oli haiguslehel kaks kuud. Ema käib 2-3 korda nädalas massaažis. Ja nüüd jälle tööl ka. Aga seis on ikka sama, väga vaevaliselt liigub. Viimasel ajal on ta muutunud väga õnnetuks, vist ei loodagi enam oma paranemist. Minu küsimus olekski, et kas üldse võimegi loota tema paranemist ja kui kaua see aega võiks võtta?

Teie vastust ootama jäädes,

Terje

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hea Terje

Ilmselt on ema haiguse diagnoosimisega raskusi. Kuna ta nüüd tööl suudab käia, on ilmselt mingi paranemine toimunud. Loomulikult on pöhjuse teadasaamine tähtis uue ja vahel tõsisema haigestumise vältimiseks. Selleks aga toodud andmetest ei piisa.

Dr. Ain Pajos