tervist 09.05.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Raskejõustik.
Kas on mingeid harjutusi, mis võiksid põhjustada mingeid mikroskoopilisi
vigasitusi, n. väikeste veresoonte lõhkemine ajus.
Kuidas üldse raskejõustik aju suutlikusele mõjub?
Kas on mingeid harjutusi, mida tuleks vältida- sellised nagu harjutused mille puhul tuleb raskus pea kohale suruda, pingilt surumine?
ette tänades,

Rasmus

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

V.a. Rasmus,
Tänan küsimuse eest!
Sport ( kaasa arvatud raskejõustik ) ei tekita koljusiseseid muudatusi ega põhjusta normaalselt arenenud veresoonte lõhkemist.
Erandiks on sporditrauma, kus nii nagu iga muu vigastuse mehhanismi puhul võib tugev löök pähe tekitada kolju-või ajusisese kahjustuse ( verevalandus või põrutuskolle ).
Lugupidamisega,
K.Otsalt