Valud vasakulpool keha 19.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem seisneb selles, et aastal 2018 sattusin autoõnnetusse mille tagajärel sai mu kael ja vasak pool seljast vigastatud. Pidin kandma kaelatuge kuu aega ja seljaga väga ei tegelenudki. Pool aastat hiljem hakkasid mul valud vasakul pool rinnus, kaelas, ja vasakus käes. Hakkasin muidugi paanitsema ja kartma, et tegu on infarktiga ja kartsin, et südamega probleeme. Käisin mitmeid kordi kardioloogi juures ja alati oli südamega kõik korras. Alles aasta hiljem 2019 sain teada kogemata kui käisin massaazis, et tegemist on närvivaludega. Kuna massaazis käies massöör vajutas ühte teatud punkti vasakul pool selga kiirgas mul kohutav valu üle terve vasaku poole keha. Otsustasin see järel käia kiropraktiku juures ja füsioterapeudi juures, et saada selga paremaks ja närvivalude vastu aidata. Mingiks ajaks rahunes maha, aga nüüd need on tagasi, kael läheb tuimaks ja krampi vahepeal ise enesest, valud on koguaeg, ning nüüd esimest korda on hakanud valutama ka mu vasak jalg. Reie taga ja sääre taga. Ma ei tea kas see nüüd ka nende närvivaludega ühes või midagi muud viga? Ja mida ma saaksin teha, et saada oma selg täielikult korda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Reie ja säärevalud viitavad nimmelülidevahelise diski probleemidele, valud rinnus aga roietevahelise närvi ärritusele - lülisamba rinnaosa võimalik kahjustus. Alguseks tuleks teha rö. pildid lülisamba kaela, rinna ja nimmelülidest ja konsulteerida neuroloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika