Kohin kõrvus, käed ja jalad surisevad/tuimad 25.02.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Eelmise aasta lõpu poole ärkasin ükskord surnud käega ülesse kuna oli halvas poosis maganud, kuid see läks üle nädalaga. SIis olin eelmise aasta lõpus haige ja palavikus 3-4 päeva (kuni 39 kraadi).
Selle aasta alguses hakkas algus õhtul magama minnes käed jalad surisema, siis olid hommikul käed tuimad. Jalgade/käte surin õhtul on ära lõppenud kuid käed on ikka hommikuti tuimad tavaliselt. Paari nädala jooksul oli ka käte jalgade higistamine millest hakaksid jalad kületama kuna olen istuga tööviisiga. Seda esineb praegu harva või üldse mitte. Paar nädalat tagasi tekkis kohin kõrvu ja käte jalgade surin esineb päeval tavaliset kuni tund või vähem mõni päeva küll pole üldse mingeid keabusi. Liikudes tavaliselt on kõik hästi. Hakkasin eelmine aasta lõpus ka suurema kõva padja peal magama kuid tundub et see pole ka hästi mõjunud ja lähen vana peale tagasi. Perearsti jutule pole veel saanud eks proovin mõni päev veel. Kas on aimu millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas on varem olnud kaelatraumasid? Tuleks teha rö. üv. kaelalülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika