MRT uuringu ûks lause. 23.09.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin aju MRT uuringul. Uuringu vastusel on ûks lause, mille kohta sooviksin rohkem teada saada, et mida see tähendab? Kas mul on muretsemiseks põhjust? Lause on järgnev: Ajukoes haiguslikku koldemuutust esile ei tule v.a üasremal F-sagara sügaval valgeaines olev petehhiaalne, inakt. kolle- mittespetsiifiline leid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Igal täpsemal uuringul võib ilmsiks tulla mõni kõrvalekalle (aju arenguhäire või sünnitrauma) millega olete elanud kogu elu ja mis ei oma kliinilist tähendust. Täpsemaks vastuseks tuleb tutvuda uuringu piltidega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika