L4/L5 tasemel spinaalstenoos degeneratiivsetest muutustest 04.08.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, selja valu hakkas tasapisi kusagil juuni alguses, mõni aja pärast tehti röntgen, aga umbes 2 nädalad tagasi valu läks nii suureks, et ilma valuvaigistida üldse ei saa, püst/istudai saan olla kusagil 5-10 minutid. Magada saan. Täna sain MRT vastuse - Nimmelordoos säilinud. L4 lülikeha anterolsitees ca 0,3 cm. L4-S1 tasemel diskide veesisalduse langus. Nimetatud tasemel kombineeritud ealis-degeneratiivsetest muutustest spinaalkanali kitsenemine ja L5/S1 tasmeel parempoolne diskikoe protrusioon, mis ahnedab paremat lateraalkanalit ja komprimeerib durakotti, närvijuure kompressioon paremal. Lisaks parempoolses fassettliigeses vedelikku. L4/L5 tasemel spinaalstenoos degeneratiivsetest muutustest, AP distants ca 0,6 cm, lateraalsuunas samuti spinaalkanal kitsas. Teistel tasemetel olulist stenoosi ei ole. L2 lülikehas hemangioom. Fassettligiestes uuritud alal artroosi. Luusignaal ealine.

Tahaks aru saada , kas seda probleemis saab ilma operatsioonita korda. Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu on ka paremas jalas on see ilmselt põhjustatud alumise nimmelülidevahelise kõhrketta probleemist. Kui ei esine labajala nõrkust, tuimust ja põiehäireid, siis op. ei teostata. Vajalik on aga neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika