Puusa valu mis ulatub pahkluuniì 18.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere mure selline alates 2019 aasta kevadedt tugevad valud mis algasid algul seljast nüüd puusast pahkluuni.Röntgen tuvastas vaid lülide vahel ladestunudu soolad suunati edasi terapeudi juurde võimlema pandi peale põletikuu rohud ja valu vaigidtid valu aga pole siiani järgi andnud .Nüüdseks olen jõudnud selleni,et istuda ei kannata,voodist raske ülestõusta kuna jalg kisubu valust krampi ,pükste jalgapanek võtab pisara valust silmanurka.16.03.2020 pandi uuedù ravimid tramadol 100mg,sirdalud 4mg lisaks keto 100mg 2×päevas valu aga ei taha kuiduagi järgi anda.Arsti aeg (neurologi)paraku praeguse olukorra tõttu edasi lükatud.kirjeldan ka valu selline tunne nagu puus ja jalg oleks nõelu täis topitud ja keegi nagu tambiks haamriga kontide pihta.Mida ette võtta millega tegemist võiks olla.Tahaks valust kuidagi lahti saada.et norm elu saaks taas elada

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soolade ladestumine lülide vahele viitab nimmediski kahjustusele, mis võib vigastada jalanävi juurt selgroost väljumisel. Tuleks vältida kõiki asendeid ja toiminguid mis kutsuvad esile jalavalu ägenemise ja/või nõelatorkeid, sipelgaid jalas. Kui labajalg kannab keha raskust nii varvastel kui kannal käimisel, ei ole operatsiooni veel vaja. Paranemine võib kesta kaua.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika