Ülaselja ja kaela probleemid. 18.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kael kange, ning valulik. Vajutades kaelale sõrmega ja liigutades seda kohta lülisamba kõrval krõbisevad nagu krõmpsluu tunne. Krõmpsub miski seal sees. Ülaseljaga raskem. Abaluude vahel valu. Vahest teravam vahest ülikange vahest valulik, vahest nagu pealesuruks keegi, väga ebamugav ja rakse valu. Vahest kiirgab terav nool nagu rindu kui liigutada ennast kanguse ajal. Hommikul piiratud liikuvus. Päeva peale ülaselja liikuvuse amplituud muutub paremaks. Kuid valu, ebamugavus, raskus, stress jääb väga suurelt segama. Tööd raske teha füüsilist. Ning trenni ei kannata teha eriti. Mis on teie arvamus/oletus asjast. Ning millise arsti ala see oleks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selgroo lülid on omavahel ühendatud väikeste liigestega - hommikune kangus ja pidev valu viitab liigestepõletikule - variante on palju. Pidage nõu perearstige kes võib teha esialgsed vereanalüüsid ja suunata kas ortopeedile või reumatoloogile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika