Kas on lootust? 24.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kui inimesel olnud 2 insulti ja käed mõlemad nõrgad ja ei haara esemeid. Olnud siis ajus tromb. Mõistus selge aga jalad ka töntsid. Järjest süvenev nõrkus aga inimesel endal suur tahtejõud. Olen teinud massaaži ja osutanud füsioteraapia teenuseid. Kasutab patsient palju üldtugevdavaid toidulisandeid. Olukorda tundub mulle, et aeglaselt halveneb. Käimisega ka raskusi juba.
Insuldid siis 2017 a juuli ja viimane 2019 a jään.
Saanud insuldijärgsed ravi kohe aga nüüd kõik halveneb. Võtab verevedeldajat 2 korda päevas. Kõrgevererohtu ja betaloksi. Kas seda verevedeldajat võib vähendada 1 kord päevas?
Äkki see teeb ta nõrgaks? Vererõhu tbl võtab õhtu Kas on mingi lootust üldse jäänud tal.veel et käed liiguksid ja et jõud tuleb tagasi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Rohud siin ei aita. Aitab vaid igapäevane korduv ja regulaarne füüsiline aktiivsus, ka abivahenditega või teise inimese abiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika