öösel ''suri'' terve vasak pool 12.10.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt umbes 2 päeva tagasi ehmatasin ennast voodist üles,sest mul terve vasak pool kehast surises nagu oleks ära maganud (jalg,käsi ja terve vasak näopool). Hüppasin püsti ja hakkasin kohe vannituppa jalutama. Mehele veel ütlesin,et midagi on valesti ( ütles,et olin täiesti normaalselt kõlanud). Esialgu komberdasin,sest jalg oli tuim ja surises. Siis läks juba paremaks kui jõudsin vannituppa. Siis pea veel natukene surises ja koheselt ei saanud vasakut silma lahti( läks umbes 10sekundit enne kui sain vasaku silma lahti ja siis kadus juba ka surin ). Eks muidugi toad olid pimedad ja vannitoas põles ere valgus. See kõik oli umbes 1-2 minutit ,mitte rohkem ,kui surin üle läks ja kõik normaalne tundus. Kuna mul on kerged ärevushäired seoses pcosiga,siis hakkasin kohe käsi üles tõstma ja nägu liigutama. Kõik läks üle. Alguses läksin magama ja üritasin mitte mõelda selle,et ju siis magasin vasakul pool pikalt ja surusin mingitele närvidele (olen olnud terve elu ülekaalus). Nüüd ma üritan leida põhjust ( ja tean,et google ei ole hea abimees) ja ainuke mis tuleb on see,et võis olla insuldi eelse seisundiga. Panin ennast ka perearstile kirja kuid sinnani on nii kaua aega veel. Kas peaksin muretsema või võis olla asi ka ühe kordne ja mõne närvi kokkusurumisest või ainepuudusest? Mainin ka ära,et käed surevad mul üsna tihti öösiti ära aga sellist asja,et pool kehapoolt korraga surisema hakkan pole veel olnud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas sarnaseid seisundeid on ka varem esinenud - tegemist võib olla ka migreeni auraga. Kui ei ja seisund kordub, tuleks kohe minna mõne haigla EMOsse lisauuringuteks. Kas on probleeme ka südametegevuse, vererõhu ja veresuhkruga - külastage perearsti.

Dr. Ain Pajos
Tel. 6 748 591
Neurodiagnostika