Valu alaseljas ja puusas 28.09.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, selline mure, et 2 nädalat tagasi hakkas alaseljavalu. Kummardada oli väga valulik ja keret ei saanud pöörata. Kõndides nii suurt valu polnud, öösel oli väga kehva magada, ei leidnud seda õiget asendit. Panin pipraplaastrit ja tundus, et asi läks paremaks, kuid umbes 1 nädala pärast, kui tegin pikali olles järsu keeramise kehaga, tuli valu jälle tagasi ja hakkas ka puus valutama, öösel isegi hullemalt. Päeval kui istusin sirge seljaga nõjatudes natuke ettepoole, siis andis valu nagu järele, aga öösel jällegi läks hullemaks. Valu on alaseljas, kiirgab paremasse puusa ja paremasse külge ka. Olen pöördunud EMO-sse, kus tehti kõhukoopast UH uuring, uriiniproov, vereproov, mis olid kõik korras. Mis võiks sellist valu tekitada? Olen ka märganud, et kui juba tunnen, et asi hakkab paranema, siis järgmisel päeval jälle hullem. Valu kestnud 2 nädalat.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on siiski tegu nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistusega mis komprimeerib jalanärvi.
Soovitan teha läbi perearsti rö ülesvõtted nimmelülidest ja pöörduda neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika