Paremas õlaliigeses on m. infraspinatuse distaalse osa atroofia. 14.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisime uuringul dr.Urmas Krassi juures, kuna lapse füsioterapeut avastas lohukese paremal pool õla ülaosas, mis vajas spetsiaalse uh tegemist.
Kahjuks ma väga targemaks peale uuringut ei saanud, kuna arst ütles, et näeb tennist mängival sportlasel sellist asja esmakordselt. Lihas pidi olema kärbunud.Atroofia.
Tema väidete kohaselt pidi võimalik olema, et diagnoos on väga halb, kuid ei mingit täpsustust. Mida ta siis selle all silmas pidas? Kas Teie olete sellise asjaga enne kokku puutunud ja oskate mulle täpsemat infot jagada. Antud arst oli täiesti kidakeelne ning ei osanud soovitada ka konkreetset neuroloogi, kelle poole antud murega pöörduda. Kui see on nii harvaesinev diagnoos siis ilmselgelt ei saa ma ju minna kuskile päris suvalise neuroloogi juurde vaid vajan siiski oma ala spetsialisti.
Saatis neuroloogile kus vaja teha ENMG uuring ning MRT
Mida antud uuringutel üldse uuritakse?
Mida see asi siis täpsemalt endast kujutab ja kas laps saab elada edasi täisväärtuslikku elu ja tegeleda spordiga edasi?
Jutt digiloo väljavõttest järgmine:
Kirjeldus: UH uuring paremast õlaliigesest. Õlaliigese piirkonnas ülemäärast vedelikku ei leia. M. biceps brachii kõõlus sulcus'es. Kõõlused ja kõõluste kinnituskohad intaktsed. RC struktuur ühtlane, tavalise paksusega. M. infraspinatuse distaalsem osa väljendunud atroofiaga, oluliselt mahult vähenenud. Lihase proksimaalne, liigese poolne osa tavalise struktuuriga. Distaalses osas rebendi tunnuseid ei leia. M. teres minor tavalise struktuuri ja mahuga. Ka teised õlavarre lihased tavalise struktuuriga ja mahuga. Järeldus: Paremas õlaliigeses on m. infraspinatuse distaalse osa atroofia. Vajalik neuroloogi konsultatsioon, ENMG, MRT

Tänan teid abi eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

ENMG uuring uurib närvijuhtimist ja selle abil saab täpsustada kas esineb ka närvi- või üksnes lihaskahjustus. Saatekirja saab anda suvaline neuroloog ja uuring on ilmselt siiski vajalik.

DR. Ain Pajos
Neurodiagnostika