Tulitav tunne kintsus. 12.01.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on kintsu peal,seal kõige üleval aeg-ajalt selline tulitav tunne.See koht asub täpsemalt reie keskmisest kohast veidi-veidi külje pool.(vasak jalg)Samas on ka vahest kubemes kõhus,seal kõige all ka vasakul pool valu.Aeg-ajalt on valud ka reie siseküljel alates ülevalt kuni põlveni.Vasakus ristluus ka vahest valus.Selline tulitav tunne.Vasakus labajalas ka vahest selline imelik tunne.Ta nagu ei surise ega pole sipelgaid aga kuidagi teisem tunne,kui paremas.Ei oskagi kirjeldada.Aga seda on vaevalt tunda.Perearst saatis neuroloogi juurde.Neuroloog ei leidnud välisel vaatlusel midagi .Oleksin vist pidanud alustama sellest,et 11 kuud tagasi käisin veenilaiendeid lõikamas(eemaldati veenitüvi)Edasi läksin seda operatsiooni teinud kirurgi juurde.Ta oli täiesti kindel,et see on seljast.Ta ütles,et operatsioonil võib ainult nahanärv viga saada ja see ka enamasti 1 aastaga taastub.Ta saatis mind magnetuuringusse.Seal oli kirjas,et nimmelordoos sügav.L5/S1 lülivaheketta tagakontuuril on T2 hüperintensiivne signaalimuutus-viitab annulus fibrosuse rebendile.Diskiprolapsi ega protrusioone ei visualiseeru.Lülivahemulgud ja spinaalkanal ahenemiseta.L3,L4 ĺülikehade eesmistes ventraalnurkades tagasihoidlikud T1 hüpo T2 hüperintensiivsed signaalimuutused-võimalik viide spondüloartriidile.(AxSpA)Kirurg saatis vastusega neurokirurgi juurde.Tema vaatas,et seljapilt ei tohiks küll kalavaevusi põhjustada,kuid saatis mind füsioteraspiasse.Kirjutas siiski saatekirjale radikuliit.Ta arvas,et äkki mingi verevarustushäire.Ja ütles veel,et seljaga pn rohkem külje ja tuharapoolsed valud,mida mul ple.Siis käisin doppleruuringul.Vaatas jala verevarustust ja kubemepiirkonda.Kõik olevat korras.Käisin ka naistearstil-korras.Tehti ka Tartus reuma veteproov,et äkki puusast.Vereproov olevat ideaalne.Ülekaaluline pole,käin aastaid võimlemas.Selle aja jooksul olen teinud 3 päevaseid ibuprofeeni kuure 3 korda päevas.Ei ole aru saanud,et parem oleks.Magades ei ole midagi tunda.Jalad paistes pole.Käimisel,liikumisel ka ei tunne,et valutaks,tulitaks.Kõige rohkem vist on tunda tulitust istudes õhtuti.Ei tea,kas peaksin uuesti perearsti juurde minema.Millest see küll võib olla.Olen sellest suures mures ja teadmatus tekitab hirmu.Kiri sai pikk ja vist ka põhjalik.Vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt reie nahanärvi kompressiooni ja vigastusega. Põhjuseks nt. kitsas kubemekanal, operatsiooniarm, kõhusong, ülekaal. Asja saab täpsustada peale läbivaatust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika