kas see on eluohtlik või võib selleks saada? 24.11.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mul on selline tervisehäda, et kui ma löön pea kuklasse või tekitan samasuguse asendi endale näiteks ahju segades, kus ma olen ise natuke kummargil ja siis üritan veel koogutada ahju uksest sisse vaadata või näiteks kui üritan dushinurgast ise väljas olles, kraani all pead pesta, nii et koogutan dushinurga sisse , et ulatuks pea kraani alla pista .. ühesõnaga sellises asendis hakkab pea ringi käima. ja seda juba esimese paari sekundi pärast. ma ei ole kauem kunagi julenud sedasi ollagi, seega ma ei tea, mis saab edasi. suure tõenäosusega läheb pilt siis eest ära. olen käinud neuroloogi juures, varasematel aegadel, siis leiti röntgenis et kael on liiga sirge, et mul puudub see inimesele iseloomulik kaela kõverus ja sinna paika asi jäigi. kõik need pea ja kaela pööramised erinevatest asenditest, mida minu peal on katsetatud ... ei ole peapöörituseni viinud. kuid tavaelus tunnen sellist asja suht tihti, kuigi olen aastatega harjunud selliseid olukordi ja asendeid vältima.
mulle on teostatud taastusravis erinevaid manipulatsioone, aga need on alati teinud olukorra nii hulluks, et pea käib ringi mitu kuud jutti ja nii et ma ei suuda püsti seista, mitte midagi teha. ma ei saa sellist olukorda endale lubada, sest käin tööl ja ei ole võimalik. lõpuks oli arstide kokkuvõte lühike. kuna selliste manipuleerimiste tulemusena kerib ka vererõhk kiirelt 200-ni, siis ei tohiks ma lasta mitte kunagi mitte kellelgi õlavöödet puuduta, mitte kuidagi manipuleerida ega ette võtta ükskõik mida muud "ravi".
küsimus selline, kas see seisund on ka eluohtlik? või võib teatud tingimustel selleks saada?
lihtsalt ära on tüüdanud. tegelikult avastati see kaela liiga sirge olek juba 25 aastaselt, aga jäi arstide poolt tähelepanuta, sest valusid ju ei ole. ei ole siiani. harva, kui pea tõesti valutab. kael ega selg ka ei valuta. aga need pidevad pearinglused on nii jubedad. magan eranditult ainult selili, sest külje peal magades on jälle nii, et teatud asendis hakkab pea koledasti ringi käima ja siis on kindel et paar lähipäeva ei suuda ma tööle minna. kas selle murega saaks ka mingi puude endale? sest no tõesti, iga päev on mitmeid asju, mida ma teha ei saa. pidevalt pingsalt meeles pidamine et selles asendis ei tohi olla ja tolles, see on närvisüsteemi ka nii ära närinud, et väga koormav on see kõik. Minna uuesti neuroloogi juurde? Aga kui midagi teha ei tohi, siis tabletid vaevalt aitavad ja mida siis arst minuga peaks ette võtma üldse kui ei saagi midagi teha? Mure närib, et kas see on üldse lihtsalt selline mure või peaks olema ikkagi väga ettevaatlik, kuna ühel hetkel surubki midagi lõplikult kinni?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sirge kael ei ole kindlasti teie probleemida põhjustaja. Tegemist on probleemiga sisekõrvas asuvas tasakaaluorganis. Kui kaasub ka kuulmislangus on ilmselt tegu Meniere sündroomiga. Kuna probleem püsib, soovitan registreeruda Tartu Ülik. kõrvaarsti vastuvõtule uuringute läbimiseks kõrvakliinikus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika