Valu seljas ja jalgade tagaküljel 30.10.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minul käib regulaarselt peale valu alaseljas ja reie tagumisel küljel kuni põlveõndlateni välja. Umbes kord kuus on seda tunda, vahel rohkem, vahel vähem. Hetkel on nädal aega jutti probleem olnud. Algas alaselja valuga, raske oli leida mugavat asendit, isegi seistes oli ebamugav, samas liikumist otseselt ei seganud. Kõige valusam ja lausa võimatu on ette kummardamine valutamise perioodil. Põlveõndlates tekib kummargil asendis olles väga kiiresti süvenev kiskuv valu, mis justkui jookseb mööda jalgu seljani välja ning see sunnib sirgena seisma. Voodis ei leia kuidagi sobivat asendit, algul justkui on hea, aga siis vaikselt valu süveneb ja süveneb kuni sunnib taas asendit muutma ja niimoodi jääbki korduma kuni olen sunnitud valuvaigistit võtma. Teatud aja möödudes on valu möödunud ja nii juba paar aastat, kuni ühel hommikul sokke jalga tõmmates tunnen taas, et põlveõndlad ei lase ette kummardada ning kõik kordub. Mis võib olla selle põhjustajaks ning kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla alumiste nimmelülide vahelise kõhrketta kahjustusega mis vajutab jalanärvidele. Tuleks läbi perearsti teha rö ülesvõtted nimmelülidest ja tulla konsultatsioonile valude ägenemise perioodil

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika