Istmiku närvi põletik? 29.06.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu saaga algas kolm kuud tagasi soomaareisil, kui jalad nö alt kadusid ja valutama jäid. Ilmnesid surinad, valud, kuumamistunne. Just paremal jalal. Käte valu. Diagnoosiks borrelioos. Kuur sai läbitud, aga valu jäi. Tehti ka lumbaalpunktsioon, et välistada neoroborrelioosi, see oli korras. On kõik reumaatilised vereproovid tehtud. Jälle korras. Kõik võimalikud vereproovid. Kuid ma tunnen, et see valu hakkab mul alaseljast või no istmikust. Istmikul on üks kokreetne punt, mis väga valutab. Mul on ka istuv töö ja igapäev pean sõitma autoga veel üle h. Kui masseerin seda punkti siis , hakkab nö jalg surisema. Parem jalg nö mingi hetk jäigastub ja hakkab valutama. Valu levib ka põlve ja jalalabasse. Hommikuti ei saa jalale astuda. Jalg on vaja nö vaja soojaks saada. Kui kõnnin pikka maad läheb jalg nagu lukku ja pean teda lohistama. Ma ei saa muud moodi kui pean igapäev istmikut ja põlve kohta määrima diclaciga ja igasuguste muude geelidega. Hüppeliiges ka väga valutab just paremal jalal, kunagi olen seda kahel korral vigastanud. Neuroloog määras MRT lülisamba nimmeosast, see oli täiesti korras, ilma patoloogilise leiuta. Käidud ka röntgenis. Vastus oli selline lülisamba kaelaosa kahes suunas. Füsioloogiline lordoos on lamenenud. Paremal C4 unkovertebraalliigese osteofüüt. Lülisamba lumbosakraalosa kahes suunas. L2 retrolistees L3 suhtes. Parem säär on ka paistes ja allpool põlve on selline pehmik tekkinud, nagu oleks vesi sees vms. Käidud ka ultrahelis, vaadati veresooned ja põlveliiges üle. Jällegi korras. Või on ortopeediline probleem kuna on ka lampjalad. Valu on igapäevane kaaslane, milles võib asi olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvihaigused ei tekita paistetusi ega pehmikuid - probleem siis on ilmselt liigestes. Kui MRT oli täiesti korras ei saa jalavalu põhjuseks olla ka nimmeosa diskiprobleemid. Kui perearst ei suuda otsust teha tuleks tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika