MRT uuringu tõlgendamine 13.04.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun abi MRT uuringust arusaamiseks. Tehti ajust ja lülisamba kaelaosast. 1. Ajust: III vatsake on 0,8 cm laiune. Mõlemal pool peaajus valdavalt frontaalses subkortikaalses valgeaines on T2 FLAiR hüperintensiivseid koldeid, suurim on vasakul 0,8 cm läbimõõduga. Mõlemal pool basaaltuumade piirkonnas on laienenud perivaskulaarruumid. Tagasihoidlik kommunikeeriv hüdrotseefalus. 2. Kael: Degeneratiivsed muutused. C5-C6 diski protrusioon mis ahendab närvijuurekanaleid (paremal). Kaelalordoos lame

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Paajus on mõlemapoolselt väikeseid kahjustuskoldeid mis ei pruugi olla kliiniliselt olulised, võivad aga viidata nt südame rütmihäiretest tingitud mikroembolitele. Kui esineb südame rütmihäireid, vererõhu kõikumisi, peaks kardioloogiga kaaluma nt. aspiriini tarvitamist.
Kaelauuring näitab üldisi muutusi seoses vananemisega, lisaks võimalus kaelast lähtuvale valule parema õlavarre piirkonnas.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika