vertiigo, pea vati sees, kuklas sipelgate jookmise tunne jne 13.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kas alljärgnevad sümptomid on pigem õlavöötme ja kaelapiirkonna kõõlus-lihaspingete (või nt lülisamba kaelaosa muutuste) tulemus ja sellest tulenevate ajuverevarustushäirete tulemus või pigem hoopis ärevushäire nähud? Taastusraviarstile saan alles aprilli lõpus.

Teatud asendites tekivad mul mõne minuti jooksul üheagselt järgmised nähud: pea läheb väga raskeks ja on nagu vati sees, kuklapiirkonnas hakkavad jooksma nagu sipelgad (kuid peavalusid ei teki), silmad lähevad väga raskeks, silmanägemine hakkab värelema, tekib vertiigo ja kerge peavärin, vahel kaasnevad ka tasakaaluhäired ja iiveldustunne ja vahel ka tühja kõhu tunne (kuigi süüa ei taha). Olen istuva eluviisiga (töö on arvuti taga). Alkoholi tarbin üliharva väikeses koguses ja pole kunagi suitsetanud. Hommikupoolikul aitab kaebusi vähendada 10 minutit virgutusvõimlemist ja ka 3-4 km jalutamine, kuid päeva teisel poolel need tegevused enam oluliselt ei aita. Probleemid hakkasid pihta 18.02.2018. Samas võivad (kuid ei pruugi) probleemid kaduda mõne minutiga mingite asendimuutuste järgselt ja ühel korral kadusid kõik halvad tunded peale seda kui olin mõne minuti nätsu närinud (käis justkui mingi krõps peas, mida tunnetasin). Paaril korral on peale seda kui need tundmused on kadunud, tekkinud mõne minuti pärast nagu kerge eufooriatunne (oletasin, et seetõttu, et taastus normaalne aju verevarustus). Probleem segab tugevalt igapäevast elamist, kuid mõtlemisvõime säilib probleemi esinemise ajal selge.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei ole tegemist mingi konkreetse ähvardava haigusega vaid pigem tõesti närvisüsteemi regulatsioonihäiretega seoses pikema ärevusseisundiga. Tõsi selgub konsultatsioonil.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika