Tuimad käed ja jalad. 13.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Öösel maga jäädes sureb parem käsi ära ehk läheb väga tuimaks ja raskeks. Ärkan alati selle peale ülesse ja üleüldiselt on magada ebamugav. Vahepeal on ka jalad tuimad ja tekib nagu vajadus neid liigutada. Kui käisin verd andmas ütles arst ka, et mul on verd väga raske kätte saada, sest “veeni verd ei tule” ja pidin kätt pumpama. Lisaks tekivad mul ka iseenesest sinikad jalgade peale ja käed-jald on pigem külmad. Olen 50kg ja 163cm. Mis vōiks olla vaevuste põhjuseks, on need eluohtlikud? (öösel magades võib juhtuda midagi?)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Öine labakäe ja sõrmede suremine on peamiselt tingitud käenärvi kompressioonist randmeliigese kanalis seoses painutatud labakäega enese all magamisest. Käte-jalgade külmatunne on tihti seoses migreeniga mis ei ole eluohtlik.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika