Vasaku kõrva tagused pisted -arvatavasti külmetamisest-kuidas ravida 17.12.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

5 dets tundsin üksikuid nõrku pisteid vasakul meelekoha ümbruses ,aga alates 7. dets-st tugevamaid ja sügavamaid vasaku kõrva taga. Määrisin õla-kaela piirkonda viprosaliga -ei aidanud-siis võtsin paaril päeval 1 tbl xefo rapidit (8mg), järgmisel 2-l päeval 2 tbl suure vahe-ga ja õhtul hilja ibuprofeeni 200. Kuna järgmisel päeval olid pisted tagasi, siis jätsin xefo võtmise katki Alates 10. -st võtsin ibuprofeeni 400, ühel päeval ka 600 mg (200 mg kaupa teatud vahedega).Siis oli pikk rahulik periood oma 20 tundi aga selle aja sees võtsin 0.5 tbl bromozepami ja ööseks alla 1 tableti somnolsi. Teatud aja pärast algasid jälle pisted.
16 dets-l otsustasin, et hakkan võtma uuesti xefot ja 2 tabletti 6-tunn vahega, aga õhtuks olid pisted tagasi-siis 200 ibut. Kas unerohi sobib (somnols) võtta näiteks 2-tunnise vahega pärast xefot või ibuprofeeni?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla vasaku kuklanärvi ärritusega, mille põhjuseks muutused kaelalülides, kaelalihaste pinged, krooniline ärevus. Õige ravi eelduseks on spetsialisti läbivaatus, võiks teha ka rö. ülesvõtted kaelalülidest.
Valu- ja põletikuvastaseid ravimeid ei tohiks võtta mitu erinevat korraga vaid ravida ühega neist ravikuurina võttes ravimit 5-7 päeva. Kui paranemist ei toimu, tuleb tulla neuroloogi vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika