kaela osteokondroos, müotooniline sündroom, C5-C6, C6-C7 song, seljanärvi kontuuri deformatsioon 16.01.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Sain eeltoodud diagnoosi Eestist väljaspool ja pole 100% tõlke õigsuses kindel, aga diagnoos on hirmutav ja ei tea, kas broneerida esimene lend Eestisse või on see midagi, millega annab elada. Tehtud ka MRT ja arst oli üllatunud, et ma veel halvatud ei ole. Millised on väljavaated? Arstile pöördusin kaelavaluga, et ta määraks massaazhi või füsioteraapiat, mis on varasematel kangekaelsusperioodidel aidanud. Lisaks sain detsembris diagnoosi kaltsifitseerunud tendiniit paremas õlas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on kaelalülide ealiste muutustega, kahe lülidevahelise ketta väljasopistusega ja kaelalihaste toonuse tõusuga. Ka kõik muutused eraldi põhjustavad kaelavalu. Kui ei kiirgu valu kätte ei pea asjaga kiirustama, ravitaktika sõltub aga neuroloogilise läbivaatuse leiust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika