Diski operatsioonijärgne probleem 05.03.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35a.naine ja lugu on järgmine.Selja valusid olen ravinud 7 aasta jooksul neli korda.Viimase korraga jõudsin 2.07.2001 Mustamäe haiglasse diski operatsioonile.Neli päeva enne operatsiooni tuli tuimus,mis hõlmas alakeha tagumise osa kaasaarvatud jalgadevahe.Sellest ajast ei tunne ka pissi- ega kaka häda.Varvastele ei suutnud tõusta umbes jõuludeni.Nüüd suudan seda praktiliselt ainult parema jalaga.Peale operatsiooni küsisin operatsiooni arsti käest kui kaua võtab aega sellest paranemine.Ta ei osanud mulle seda vastata,kuid pissi-ja kakahäda pidin ma tema arvates tundma juba 2-3 kuu pärast.Kahjuks on tuimus endiselt sama ulatusega.On tulnud juurde põie valud,mille kohta ütles minu perearst,et nii peabki olema,sest need on põie lihased mis hakkavad tööle.Tahaksin sellest taastusravist rohkem teada.Kui kaua ja kui palju ma üleüldse taastun.Kas ma olen veel võimeline seksuaalelu elama.Kas ma peaksin tegema veel mingisuguseid uuringuid või minema mingisuguste eriarstide vastuvõtule.Teid ette tänades Anneli.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hea Anneli

Jalalabade halvatuse ja põiehäirete ning tundetuse ilmnemisel tuleks operatsioonini jõuda 24 tunni sees. Tõenäoliselt on nüüd tegemist sügava närvikahjustusega. Operatsioonijärgselt kaob kohe valu. Kui paranemine toimub, taastub vähehaaval labajalgade jõud, see võib alata mitmeid kuid hiljem ja jätkub vähehaaval. Tundehäirete taandumine võtab vahel aastaid. Tuleks olla hoolas põiepõletike suhtes, kasuks tuleb ka võimlemine ja harjutused labajalgadega. Suurt koormust jalgadele tuleks siiski vältida.

Dr. Ain Pajos