Diski prolapsus 10.08.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kummardamise ja seejärel ülestõusmise tagajärjel lõi meeletu valu selga. Käisin kompuutertomograafilisel uuringul, mille kokuvõtte on: CT UURING NATIIVIS LÜLISAMBA NIMMEOSA Lülisamba luukoes luupatoloogiat esile ei tule, lülikehade kõrgused rahuldavad, luksatsiooni ega fraktuuri ei esine. Nimmeosas kerge sinistroskolioos. Nimmelordoos säilunud. Luuline lülisamba kanal ei ole ahenenud. Spondülolisteesi ei esine. L5-S1 vahemikus diski mediolateraalne vasakpoolne protrusiooni d. 1,07 cm võrra, mis suunaga kaudaalsele ning see komprimeerib duurakotti ja ahendab L5-S1 vasakut lateraalforaamenit ning komprimeerib radixit. LEID: Prolapsus disci L5-S1 sin. Mida see vastus tähendab? Kas see cm võrra nihe ei ole mitte palju või on eksitud ühikuga? Kas selle puhul võib pöörduda kiropraktiku juurde?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui jalavalu ei ole, võib seljavalu ajaga mööduda. Tuleb vältida tõstmist ja kummargil töötamist. Kiropraktika võib asja järsult halvendada. Täpsema vastuse saaks anda peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos