peas surub 01.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, peas surumine pealaest kuni kulmudeni tekkis 2,5 aastat tagasi. Algul surus nädal aega ja 3 nädalat oli korras kõik. Surumisele andis natuke paariks minutiks leevendust pea vasakule jõuga keeramine. Ajamöödudes surumise periood pikenes koguaeg. Poole aastaga muutus ka enesetunne halvemaks. Hommikuti oli süda paha ning öösiti hakkas süda puperdama ja oli väga halb olla. Selle vastu aitas igakord kui halb hakkas läksin jooksma nii ,et ajasin südame kloppima ja sellepeale enesetunne paranes ja sain uuesti magama jääda. Käisin ka arstijuures. Peast tehti kompuuter ja kaelast magnetuuring....ei leitud midagi. Neuroloog ütles et silmapõhjad on hägused ja sinnapaika see jäi. Soovitas psühholoogi juurde minna, et kujutan ette ! Südamele tehti koormustest ja ultraheli. Koormustest oli väga hea ja ultraheli näitas et üks klapp laseb natuke tagasi. Enesetunne läks muudkui halvemaks. Kuskil poolteist aastat peale sümtomite algust oli nii et 2 kuud järjest oli halb ja nädal kuni kuu oli hea...peas surus, iiveldas, parem silm läks häguseks, käed ja lõug värisesid, üks näopool läks õrnalt tuimaks ( puutudes oli tuim näpistades valus ) seljas olid nagu sipelgad, kurku tekkis tükitunne . Perearst kirjutas xanaxit ...see võttis ainult natuke värinat vähemaks ülejäänud sümtomid olid samad. Siis hakkasid esinema minestushood...need tekkisd ainult rahulikus olekus olles. Koormuse tõstmine parandas enesetunnet . Kuna ma abi TÜ Kliinikumist ei saanud pöördusin erakliinikumi Indromedi et südant uurida. Seal arvati , et asi mandlites. Leitigi ,et mandlid on mädakorke täis ja vajavad eemaldamist. Kuna ma seda mandlioperatsiooni aega ära oodata ei jõudnud ja viimased 2 minestushoogu oli auto roolis lasin need tasuliselt eemaldada sept 2014. Peale seda oli nädal veel kurk valus ning 2 päeva peale operatsiooni kõik lihased ja liigesed nii valusad et ei saanud ilma kõrvalise abita voodis liigutadagi ja siis oli 3 nädalat kõik kõige paremas korras. Ning siis tekkis peale minestamise ja südamepuperdamise ülejäänud sümtomid tagasi. Kogu selle aja praeguseks juba 2,5 aastat on lisaks ka vasak õlg kange ja valus selgroo juurest. Kuna räägiti erinevatst sundasenditest, siis teen omal käel trenni ja käin mazööri ja personaalse füsioterapeudi juures, kuid leevendust pole tekkinud. 2 korda mazööri juures on vasakust silmast nägemine tunniks ajaks täielikult kadunud . Leiti et kael on liiga sirge ja vasak abaluu oli vist mis ei taha liikuda ja jääb kinni koguaeg. Tükk kurgus jookseb kord kuus tühjaks mingist mõrudast vedelikust ja siis läheb õlg paremaks ning surumine väiksemaks, aga keegi seda ka ei näe ! Ja öeldakse et mu jutt pole loogiline ! Oleksin igasuguse abi eest tänulik, ka tasulise sest ei oska enam kuskile pöörduda !

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Surve peas ja paanikahood viitavad kroonilisele ärevushäirele. Kui aga tõesti esineb teadvusekaotusi, vajavad need täiendavaid uuringuid. Tulge vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos