peapõrutus ja lendamine 22.01.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Peapõrutus ja lenndamine.
Abikaasa 39a. Momendil mägedes suusatamas, kukkumise tagajärjel lõi ära pea. Tekkis iiveldus ja valguse tundlikus, kestnud 2 päeva. Algselt valutas kukla piirkond, nüüd valu hajunud laiali üldiseks peavaluks, tundlik tugevamale helile, valgusel ja raputamisele. Söönud , esimesel päeval apelsiini, teisel päeval jogurtit, üldist isu pole, iveldus, palju joonud puhast mullita vett.
Mälu kaotust pole olnud, meelemärkust ei kaotanud.
Et koju tagasi tulekuks on lennu transport, siis küsimus: millised ohud on lennukis lendamisel peapõrutus sümptomitega? Lennuni on veel aega 2 päeva

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan külastada kohalikku haiglat ja teha CT ajust, võimalik on ajukelmetealune verevalandus, mis võib põhjustada probleeme.

Dr. Ain Pajos