tõmblused une ajal 17.12.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mureks see et lapsel esineb (eriti vahetult pärast uinumist) palju ebaregulaarseid tõmblusi erinevates jäsemetes, eriti sõrmedes jne. Varasemalt ei täheldanud seda. Laps üldse aktiivne ja rahutu loomuga sünnist alates. Kas vajab uuringuid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui lihastõmblusi esineb ka ärkvelolekus, tuleks külastada lasteneuroloogi. Uneaegsed lühiajalised tõmblused on tavaliselt normaalne nähtus.

Dr. Ain Pajos