Migreen 11.10.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on naisliini päritud migreen 14 eluaastast peale. Raskeimad perioodid olid 14-20 ja 30-40 vanuses. Nüüd on pea iganädalane migreenihoog tagasi. Enne sain alati teha etteheiteid oma eluviisile, nüüd on "ette näidata" vaid positiivseid elumuutusi - teen värskes õhus füüsilist tööd, olen suitsetimisest loobumas (nö teen päevas 20 sigareti asemel 3), elukaaslane.
Peavalu algab öösel, st tõusen peavaluga.

Mida ma saan või pean uurima-tegema? Või palun, kas on olemas mingit efektiivsemat valuvaigistit, mis ka valu ära võtab? Või on migreeniga nagu ikka, et midagi ei ole teha.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

On spetsiaalsed valuvaigistid migreenihoo tõrjumiseks, kuid need on retseptiravimid. On ka nn. profülaktilisi ravimeid migreenihoogude ärahoidmiseks. Migreeni esinemissagedus sõltub suuresti kaelalihaspingest ja kroonilisest ärevusest ja depressiivsest seisundist - tõhus ravi peaks arvestama seda kõike. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.
Te. 6 748 591
Dr. Ain Pajos