Tihedad migreenid ja käe ärasuremine 11.08.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem selline, et mul on lapsest saadik olnud auraga migreenid. Need on esinenud väga harva, max 1-2 korda aastas. Sel poolaastal on aga olnud mul migreen juba 4-5 korda. Algab käe ärasuremisest, seejärel sureb keel ära ja nägemine läheb veidraks nii, et lugeda ei saa. Kui mõni sümptom avaldub, võtan tavaliselt 2 paratsetamooli ja lähen magama. Täna hommikul tundsin ka käe ärasuremist, võtsin rohu ja magasin edasi. Nüüd on juba pärastlõuna, kuid parem käsi on endiselt ära surnud, tunne lõpeb veidi küünarnukist ülespool. Tegin venitusharjutusi jne, aga ikka ei lähe surisev tunne ära, mis on kestnud juba 7-8h.
Hiljuti sain teada, et mu selgroog on veidi kõver paremale poole. Kas see võib kuidagi mõjutada?
Palun kas oskate mulle soovitada, kelle poole peaksin pöörduma või mida tegema, et saada teada, millest mu migreenid tekivad ning põhjuse, miks käsi nii pikalt ära sureb ja kuidas sellest tundest vabaneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selgrookõverus ei puutu asjasse. On võimalik migreeniaurade esinemine ilma peavaluta, nende ajutine järsk sagenemine ja hiljem taandumine pikaks ajaks. Aura kestus on tav. 15-20 min. Kui auraga seoses tekib mõlema samapoolse jäseme ja näopoole tuimus või nõrkus, tuleks kohe pöörduda EMO sse lisauuringuteks ja kui ka käe tuimus püsib siiani tuleks pöörduda EMO sse. KUi hood korduvad, tulge asja täpsustuseks vastuvõtule. Olen tööl al 01. sep. tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos