imelikud surinad peas väga pikalt 13.02.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutan teile kirja oma sõbranna eest. temal on suured mured. eelmise aasta jaanuaris oli sapipõie opp, millele järgnes eelmise aasta mais pimesoole opp. valusid maos ja kõhus kannatas suve lõpuni, siis leiti ei maos ikka põletik ja kirjutati gaseci rohi. paar nädalat peale gaseci võtmist algasid imelikud surinad peas. ja nüüd suriseb juba üle poole aasta igal õhtul hakkab ja tavaliselt hommikuni. surina kohta ütleb et väga tugev surin, mis ei lase magada ja ajab hirmu nahka. unetuse vastu võttis imovanet, ärevuse vastu zanaxit, kõrge pulsi pärast sotalooli. surinad kaovad hommikul kui liikuma saab ja tööle läheb. aga päeval paaril korral läheb ka pea väga imelikuks. vererõhk on tavaliselt 100/80 aga peale sotalooli on olnud ka 80/50. öösiti nende surinate peale tõuseb vererõhk 200-ni ja siis on lisaks ka muud kaebused.
tema kõgie suurem mure on, et peas on midagi korrast ära. uuringuid on tehtud, pea kompuuter ei näidanud mingeid kõrvalekaldeid. millega võiks olla tegu. täitsa normaalne inimene, aga peale 35 kilo kadumist (sest pikalt ei saanud valude tõttu süüa) on temast järgi jäänud ainult murest murtud inimese kest.
kuidas saab selgeks teha, kas on peas midagi juhtumas või korrast ära? psühiaater käskis ära jätta xanaxi ja imovane ning keskenduda cumbalta võtmisele. seda ta ka teeb, aga peale 4 päeva cumbalta võtmist hakkasid õised vererõhu tõusud jälle. ja surisemine ei anna rahu. muidugi on ees ka visiit kõrvaarstile, sest kõik muud kohad on juba uuritud. palume teie arvamust, millest sellised surinad, mis tekivad kella 10 paiku õhtul ja kestavad hommikuni, olenemata sellest kus ja kuidas ta magab.
samuti on tal üle poole aasta probleem silmadega, tema väitel silmad kipitavad nii et ta ei saa televiisorit vaadata, enne vahtis terve elu poole ööni, nüüd üle poole aasta juba ei vaata mitte ainustki saadet. on kasutanud kõiki apteegis pakutavaid ja silma arsti poolt antavaid silmatilku, kuid mitte ühesti ei ole leevendust saanud. milles võiks olla probleem? äkki teie kogemustepagasi juures tuleb sellest jutust midagi tuttavat ette? väga väga loodame mingile lahendusele, kasvõi mingi diagnoosi panekule või uuringute soovitusele.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt kroonilise ärevusega, mis sageli tingib surinatundeid peas. Asja selgitamiseks on siiski vajalik patsiendi enda visiit neuroloogi juurde.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos