Tuim sõrm 03.12.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Probleem selline, et ärkasin paar päeva tagasi peale kõva pidutsemist ning vasaku käe keskmine sõrm oli tuim. Mitte kogu sõrm, vaid sõrmeots ning neljanda sõrme poolne pool sõrme kuni sõrme keskosani (selle suurema liigeseni). Panin sõrme sooja vette, venitasin, raputasin, tegin igasugu vigureid, aga paar päeva hiljem on sõrm endiselt tuim. Valu ei tee. Ei mäleta, et oleksin seda mingitmoodi vigastanud ning varem pole sellist jama olnud. Kas peaksin pöörduma perearsti poole? Milles võiks asi olla

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õnneks ei ole kogu labakäsi nõrk - nn. laupäevahommiku halvatus. Tegemist on sügavast unest tingitud vasaku käe õlavarre kauase liikumatu asendiga vastu kõva voodiserva - käenärvi osaline kahjustus. Tundetus möödub iseeneslikult aga nõuab kaua aega - nädalaid, vahel kuid, kuna närvikiudude kasv on aeglane).
Eriravi ei ole.