Ma ei saa aru mis mul viga on (surinad, valud jm) 17.07.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen viimane aasta nii haige olnud ja enam ei saa aru, mis mul viga olla võib:( Aprillis tegin tabletiabordi, see läks hästi ja kaebusi nagu ei olnud ( usun, et sellest ehk ei ole, aga igaksjuhuks mainin). Algasid tervisehädad käte ja jalgade suremisega...lõpuks surisesin juba üle terve keha ei saanud enam magada ja läksin kiirabi vastuvõttu. Nädal aega olin haiglas ja teostati erinevad uuringud, isegi multifleks (seljaajust võeti analüüs) ...kõik analüüsid olid korras ja mind saadeti koju! Läks vb kuu mööda, kui hakkasin jälle üle kere surisema, aga seekord tekkisid juurde ka närvitõmblused (lihasetõmblused) erinevates kehapiirkondades ja südame pekslemine! Jälle läksin haiglasse ja jälle uuriti nädalakese, tehti kompuuteruuring, erinevad närviuuringud ja ikka ei avastatud midagi, vaid öeldi, et ärevushäire! Siis enam haigla ei julgenud surisemise pärast minna ja kui hoog peale tuli, jõin lihtsalt suhkruvett ja mõtlesin sellele, et mis ma sinna haiglasse lähen, sest ega ma sealt mingit vastust ju ei saa:( Nüüd kuu tagasi hakkas järsku meeletu kõhuvalu (ja ka see surisemine), tekkis 38 palavik ja valu oli selline, et täpselt aru ei saanud kuskohast mul valutab, kõik magu, alakõht ja parem külg kõik oli meeletut valu täis! Läksin taaskord haiglasse ja tehti analüüsid ja veri näitas tugevat põletikku...arvati ,et pimesool ja peab kohe lõikusele minema...lõikus tehti ära ja tuli välja, et pimesoolega oli tegelikkuses kõik korras...pandi peale antibiootikumi ravi ja sellega saadi põletik alla ja kirjutati haiglast välja! Tegelikku kõhuvalu põjust teada ei saanudki:(Nüüd olen kodus ja nii kui antibiootikumi ravi läbi sai, olid korraga kõik vanad hädad kallal: surisemine, lihase(või närvitõmblus), polegi aru saanud kummad need on...südame pekslemine, väike palavik 37, ja on lisandunud liigese ning lihasevalud, meeletu väsimus ja nõrkustunne, kondid on hakanud meeletult raksuma ja lisaks veel lõid suured valged laigud kurku nagu angiini puhul! Perearst vaatas kurku ja kirjutas välja jälle nädalase antibiootikumi kuuri (kuigi just eelmine kuur sai nädal tagasi läbi ja usun, et mu immuunsus nii nõrk, et korjan juba ise käigupealt haiguseid juurde). Antibiootikumi nimi on KLACID SR 500 ja esimese tableti sisse võtmisel hakkas öösel mul väga paha ...jälle surisen ülekere ja selline tunne nagu veri sees keeks...vahepeal lähevad käe randmed kuidagi imelikult tulikuumaks, südames on raskustunne ja raske on ka hingata:( Tekkisd ka põieprobleemid ja tihti käin wc. Tunnen, et mul midagi tervisega väga valesti ja samas mitte mingisugust põhjust ka ei leita...ma ei tea ega oska mitte midagi enam ette võtta ja selline tunne, et hakkan alla vanduma:( Mis see küll olla võiks ja mida veel uurida võiks??? Oskate mingitki nõu mulle anda? Ema arvas, et peaksin puugi analüüsid ka ära tegema, aga samas ei ole ma endalt puuki leidnud ...oehh ma ei tea ja mõistus täiesti otsas:(((

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Surinad, värinad, pearinglused ja lihastõmblused on tüüpilised ärevushäire ja depressiooni korral. Uuringud siin midagi ei näita. Vajalik on kogenud neuroloogi või psühhiaatri analüüs ja ravi.
Temperatuuri tõus üle 38, kõhuvalu ja põletikunäitajad veres viitavad aga ägedale põletikule/infektsioonile kõhukoopas. Põhjus jäi selgitamata ja vajab edasisi uuringuid. Minge ka günekoloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591