Migreenid ja kolmiknärvipõletikud 25.06.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Minul on mure pea vasaku poolega, nimelt on mul migreenid alati sellel pea poolel, valu algab justkui silma tagant ja valule eelneb alati vasaku silma ees siksakiline virvendus, migreenid algasid teismeliseeas, peale esimest rasedust 20aastasena nad kadusid, nüüd on tagasi, kuid mitte sageli, umbes kord aastas. Teismelisena lõppes alati peavalu peale oksendamist, kuid eelnev nägemishäire ei olnud nii tugev, nüüd ei oksenda, kuid virvendus on palju tugevam. Samuti on mul olnud kaks korda kolmiknärvipõletik ja ka vasakul poolel koos näonärvi halvatusega, esimene kord 20 aastaselt peale sünnitust ja teine kord kolmanda raseduse ajal 33aastasena, mille korral ma raseduse tõttu mingit ravi ei saanud ja peale seda tundub vasak näo pool justkui selline nõrgem. Viimasel ajal tunnen vasakul pea poolel juskui külmavärinaid jooksmas, mitte iga päev, kuid mõnel päeval mitu korda päevas. Jooksevad külmavärinad mööda peanahka ja mõnikord ka vasakule põsele välja, see kestab vast kuskil max ühe minuti. Minu küsimus seisnebki selles, et mis selle vasaku pea poolega lahti võiks olla, neuroloogile sain aja alles septembri algusesse, varem mind uuritud ei ole, kolmiknärvipõletikega olen neuroloogi juures käinud, kuid mingeid uuringuid mulle ei tehtud, kui näolihased jälle liikuma hakkasid, siis sellega visiidid ka lõppesid.

Tänades, K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreeni korral aju uuringud uut infot ei anna, neid tehakse vaid muu haiguse välistamiseks. Külmavärinad ühes peapoole viitavad tavaliselt ärevusele. Lisauuringute vajadus sõltub leiust neuroloogilisel läbivaatusel.

Dr. Ain Pajos