Pidev peavalu 02.06.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mind vaevab umbes kuu aega pidev peavalu. Algul arvasin, et see tuleb nohust, aga nohust sain lahti, peavalu läheb pigem hullemaks. Vereanalüüsid on antud, need on korras. Põskkoopapõletik on välistatud! Peavalu esineb absoluutselt iga päev. Hommikuti ei valuta, aga hiljemalt lõunaks on peavalu platsis. Vahel läheb valu nii hulluks, et võtab peast kinni haarama. Kükitada ja kummardada ei kannata üldse. Üritan iga päev 2-3 tundi magada (lisaks öisele vähemalt 9-tunnisele magamisele). Vahel ärkan päevasest uinakust veel suurema peavaluga. Päevas võtan 2-3 paracetamoli. Valu on meelekohtades ja otsmikul. Ei saa õelda, et pinge ja stress oleks suur. Migreeni (mida perearst kahtlustab) ei ole kunagi esinenud ei minul ega ka suguvõsas. Vererõhk on normaalne. Milles võib asi olla? Tahes tahtmata hakkame me kõige hullemat kohe mõtlema, siit ka küsimus, kas ajukasvaja võib ka sellist valu põhjustada ja mis analüüse/uuringuid selleks tegema peab?
Ette tänades -K-

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla pingepeavaluga, mille põhjustajaks kaelalihaste pingest tekitatud kuklanärvide ärritus. Võimalikud on ka muud põhjused. Ajukasvaja tavaliselt ei alga peavaluga. Igal juhul peaks aga põhjuse selgitama. Kui on tugev peavaluperiood - pöörduge otse Erak. Meditsiini osakonda, kus saab teha ka kõik vajalikud lisauuringud.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos