Surin ning kerge nõrkus/lihasevalu kätes ja jalgades 14.06.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 30-aastane mees. Olen juba aastaid olnud istuva tööga, mis siiski üksjagu inimestega suhtlemist ette toob. Füüsiline koormus on suhteliselt vähene, samas kehakaaluprobleeme pole.
Paar aastat tagasi algasid ärevus- ja paanikahäired. Olen neid arstide soovitusel ravinud Xanaxi/Alprasolamiga. Need ühekordselt aitavad, kuid häireid päriselt ära võtnud pole.
Kirjutan aga akuutsema murega seoses. Paar nädalat tagasi tabas mind terav, umbes 24 tundi kestnud selja- ja kaelavalu, mis siiski iseenesest üle läks.
Nädal sellest hiljem (ja nüüd juba 4 päeva järjest) on mind aga saatnud ebameeldiv surin kätes ja jalgades (paresteesia), veidi ka käte ja jalgade tuimus ja värisemine. 4. päeval algas ka tuim lihasevalu jalgades.
Tean, et aastaid tagasi on mul olnud probleem ka kõrge veresuhkru tasemega, aga see möödus kordusproovi ajaks. Vahepeal pole veresuhkrut mõõtnud (3 aastat). Vererõhk on aga alati korras olnud.

1) Kas seljavalu ja nüüdne käte/jalgade värin/tuimus on omavahel seotud?
2) Kas probleemi tuumaks võivad olla pikaajalised ärevushäired või tuleks karta midagi tõsisemat?

Igasuguse info eest tänulik olles,
Martin

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mööduv seljavalu on ilmselt omaette probleem ja jalgade värinaga seoses ei ole. Probleemi põhjus on ilmselt pikaajaline depressivne seisund, ärevushäire ja nendest tulenevalt närvisüsteemi regulatsioonihäired. Tavaliset on vajalik pikem ravi.
Tel.6 748 591
Dr. Ain Pajos