surinad 06.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr!
Mure selline, et eelmise aasta detsembris algasid imelikud surinad vasemas jalas. Vahepeal kadusid need ära aga mingi kuu tagasi algasid uuesti, aegajalt tunnen surinaid ka kehapiirkonnas vasemal pool, vahel on need kerged vahel üsna ebameeldivalt tugevad. Tihti on valus ka kaela, õla ja ülaselja piirkond, nagu mingi lihasevalu.
Suvel hammustas mind puuk, kuna aga mingeid vaevusi sellega ei kaasnenud, siis ei pööranud sellele eriti tähelepanu, vereanalüüsi pole ka teinud. Kuna pole varasemalt selliseid imelikke surinaid isenenud, siis kas võiks kahtlusada ka puugihammustust? Muid olulisi vaevusi ja närvivalusid ei ole esinenud, enesetunne on ka normaalne. Ise olen 41 a mees.
Oleks tänulik Teie kommentaari eest, et millest need surinad olla võiksid, sest need on üsna häirivad?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui surin jalas tekib seoses kindla liigutuse või asendiga, võib põhjuseks olla lülisamba nimmeosa probleem. Surinate põhjuseks võivad olla ka mõned ravimid, ka borrelioos - võiks teha analüüsi perearsti juures.

Dr. Ain Pajos