selja närvikanali ahenemine 24.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu mehel hakkas selg valutama juba kolm aastat tagasi, viimase poole aasta jooksul läks valu hullemaks. Kuu aega tagasi läks ta sõjaväkke ja käis uuringutel, mille tulemusel öeldi, et tal on selja närvikanali ahenemine. Ta ei saa pikalt püsti seista ja teatud asendites olles, on valu pidev. Raskusi kandes on valu suurem. Määrati valuvaigistite ravi, mis on kestnud terve see kuu, mil ta seal olnud on. Sõjaväega kaasnevad tegevused on valud muutnud igapäevasteks ja valuvaigistid ei mõju. Määrati ka sisene režiim, mille puhul ta väljas käima ei pea, kuid ka sisetegevused (küürakil olemine, jooksmine jne) tekitavad valu. Kas on võimalik seda ravida, kuidas; kas pidev pinge seljale on ohtlik (millised võivad olla tagajärjed)? Sõjaväe üldarst ütles enne uuringute tulemuste edastamist neuroloogile, et mehe selg on nõrk ja teda peaks sõjaväest vabastatama. Neuroloog aga määras vaid valuvaigistide ravi. See tekitas kahtluse, et äkki on asi siiski tõsisem ja neuroloogi mõjutas sõjaväelaste pidev "vigade külge mängimine", et sõjaväest ära saada. Minu mehel on aga selg valutanud pikka aega.
Aitäh,
Talvi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui jalavalu püsib, tuleks väosa arstilt paluda suunamist neurokirurgi vastuvõtule. Tema saab soovitada ka vabastust teenistusest.

Dr. Ain Pajos