Alaselja närvivalu 01.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja Head uut aastat.

Olen 28aastane naine.
Mure alaseljaga. Köhimisest tekkis alaselga valu, nii et ei saa vahepeal kummardadagi, sokke jalga panna jm, käin nagu kange puunukk ringi.
Alaselg on nõrk mul niigi aga see valu on hetkel teistsugune.
Tean et see võib tunduda imelik et köhimisest selg valus on, aga tean kindlalt et selg just sellest valusaks muutus, 6-7aastat tagasi juhtus sama asi. (Põen astmat ning pärast öist köhimist oli alaseljas valu) Olen nüüd määrinud peale kõikvõimalikke valuvaigistavaid geele. Pannud ka pipraplaastrit, mis leevendab ajutiselt, aga see on ka kõik.
Ise arvan et on närvivalu, sest ülekoormuse ja külmetuse vaegused lähevad kiirelt üle ning neile mõjub soojas hoidmine. See valu aga ei anna millelegi alla.
Õnneks ei valuta selg konkreetselt vaid liikudes ja midagi tehes.
Valu kiirgab ka vasakusse jalga, selline tunne nagu mööda luud.
Ei mäleta kuidas sellest valust tookord jagu sain sellepärast pöördungi teie poole, kas oleks soovitada mingit valuvaigistava ja põletikuvastase ravimi kuuri vm, et teaksin perearsti poole pöördudes retsepti küsida, kuna spetsialisti jutule pääsemine võtab kindlasti väga pika aja, aga valu nõuab tähelepanu kohe.
Ette tänades,
Kurme

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt nimmelülidevahelise kõhrketta väljasopistusega ja närvijuure kompressiooniga. Soovitav on vältida asendeid ja liigutusi mis põhjustavad jalavalu ja kasutada valuvaigisteid ravikuurina (1-2 nädalat).

Dr. Ain Pajos