Peavalud, lihasvalud 28.12.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure järgmine: juba üle kuu on pea valutanud, viimasel ajal küll vähem aga ikka on valulik. Kaelas on pinged ja valud, vahel on valulikud ka käelihased. Selg valutab ka harva.
Alguses kahtlustasin kasvajat peas, aga nüüd arvan et tehu on lihaspingetest tuleneva valuga. Muud sümptomid mis esinevad on: kaela väsimine, kõhuga on probleeme, jalgade higistamine kuigi need on jääkülmad,
käte värisemine, nägemise ähmastumine ja pea ning kaelanahk on tundlik (särk justkui hõõruks koguaeg, umbes selline valu nagu suvel kui on päikesepõletus). Naha tundlikkus ja lihasvalud on pidevad, sellega seoses ka peavalud.
Perearst ütles, et tegu võib olla ärevushäirega. Arst määras 2 korda päevas Xanaxit ja 3 korda päevas Ibumetini. Mind aga huvitab kas need pidevad valud peas ja lihastes on põhjustatud lihaspingetest kaelas või võib tegu olla kas siis kasvaja või vereringe häirega? Peavalud pole väga tugevad, lihtsalt ebameeldiv on neid kannatada üle kuu aja.
Olen 22 a mees.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on siiski ärevushäire. Täpsema vastuse saamiseks tuleks läbida arstlik läbivaatus ja vajadusel ka lisauuringud.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591