parema näo poole halvatus 27.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

kas paremale näopoolele iseeneslikult tekkinud halvatus võib olla seotud diabeediga? tegemist on 75a naisterahvaga, kes põeb diabeeti 6aastat, neist viimane on vajalik olnud süstimine. Kas on võimalik, et nägu saab veel otseks ja milliseid harjutusi peaks tegema või kaua aega võtab paranemine? Kas oleks võimalik sellest haigusest ka hoiduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Näohalvatuse põhjuseks on sageli viirushaigus aga ka võimalikud peaaju haigused. Diabeet ei mõju paranemisele soodsalt. Eelkõige tuleks selgitada põhjus - siis saab ka haigust prognoosida. Külastage neuroloogi.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591